دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان 03155540055

۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر
logo titlefa title
home
1397/07/16 ديدار با حضرت آيت الله نمازي
ديدار با حضرت آيت الله نمازي

آيت الله نمازي در ديدار با رييس دانشگاه آزاد اسلامي كاشان؛

جناح هاي سياسي اختلاف ها را كنار گذاشته و با هم متحد باشند

نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: گروه ها و جناح هاي سياسي بايد اختلاف ها را گنار گذاشته و با الگو قراردادن تفكر عاشورا و كربلا براي مقابله با دشمن با يكديگر متحد و همراه باشند.        

به گزارش خبرنگار آنا از كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي در ديدار با رييس و معاونين دانشگاه آزاد اسلامي كاشان، مكتب شناسي قيام عاشورا و كربلا را نيازمند كار علمي دانست و گفت: فلسفه هجرت امام حسين(ع) از مدينه به مكه و از مكه به عراق و قيام عاشورا و كربلا بايد با كار علمي براي نسل جوان بيان شود.

وي افزود: برخلاف برخي كه تصور مي كنند واقعه عاشورا و كربلا يك حادثه صرف تاريخي است، عاشورا و كربلا يك مكتب و يك دانشگاه با مواد درسي خاصي است كه بررسي و تحقيقاتي كه انجام داده ام توانسته ام حدود 24 پيام را از زيارت عاشورا استخراج كنم.

آيت الله نمازي در ادامه با تأكيد بر اينكه همه آنهايي‌كه بر محور ولايت حركت مي كنند بايد با هم متحد و همراه باشند، اظهار داشت: در بين پيروان مكتب توحيدي كربلا و عاشورا، گروه ها و جناح هاي سياسي نبايد كوچكترين اختلاف و شكافي وجود داشته باشد.وي ادامه داد: گروه ها و جناح هاي سياسي بايد اختلاف ها را گنار گذاشته و با الگو قراردادن تفكر عاشورا و كربلا براي مقابله با دشمن با يكديگر متحد و همراه باشند.

نماينده ولي فقيه در كاشان در ادامه كار تربيت و آموزش نونهالان و نوجوانان درمقاطع تحصيلي ابتدايي و دبيرستان را سخت تر از آموزش جوانان در مراكز علمي و دانشگاهي دانست و عنوان كرد: نونهالان و نوجوانان به دليل روحيه لطيفي كه دارند به لحاظ روحي و عاطفي به شدت حساس هستند.وي با اشاره به اينكه آموزش بچه ها تنها صرف رياضي و فرمول هاي رياضي نيست، اظهار داشت: آموزش و فضاهاي آموزشي براي بچه ها به ويژه دانش آموزان مقطع ابتدايي به مانند فضاي خانه بايد جذاب و پر جاذبه باشد.

به گفته وي، فراهم شدن چنين فضاي با جاذبه و جذابي براي دانش آموزان بر عهده معلمان است تا بتوانند دانش آموز گريز پاي از مدرسه را جذب مدرسه كنند.

آيت الله نمازي همچنين برگزاري كلاسهاي روانشناسي و روانكاوي براي نسل نوجوان را حائز اهيمت دانست و با اشاره به اينكه با نوجوانان بايد با مهر و محبت رفتار كرد، گفت: تعليم و تربيت نسل نوجوانان به مراتب حساس تر و سخت تر از نسل جوان است و هرگونه تندي و خشونت مي تواند آثار سوء به همراه داشته باشد.

در ادامه دكتر زينلي رييس دانشگاه آزاد اسلامي كاشان با ارائه گزارشي از فعاليت هاي علمي و فرهنگي در اين دانشگاه برگزاري جلسات بصيرتي براي دانشجويان ، اساتيد و كارمندان ،برگزاري زيارت عاشور در ماه محرم ، برنامه هاي قرآن محوري، جلسات آموزشي روخواني و تفسيرقرآن ويژه كارمندان و اساتيد،  برگزار ي جشنواره روح و ريحان براي سومين سال متوالي، حفظ و قرائت قرآن، فعاليت هاي فرهنگي براي دانشجويان خوابگاهي و برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي را ازجمله فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي كاشان برشمرد.

تعداد بازدید: 112
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal