دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان 03155540055

۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
logo titlefa title
home
1397/12/23  مرضيه هاشمي: رسانه هاي غربي و آمريكايي به دنبال تغير فرهنگ اسلامي در ايران هستند
مرضيه هاشمي: رسانه هاي غربي و آمريكايي به دنبال تغير فرهنگ اسلامي در ايران هستند

مرضيه هاشمي: رسانه هاي غربي و آمريكايي به دنبال تغير فرهنگ اسلامي در ايران هستند

 به گزارش خبرنگار آنا از كاشان مرضيه هاشمي در نشست تخصصي تأثير رسانه‌هاي غرب بر مخاطب كه با حضور دكتر منظري توكلي  معاون آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي ، اساتيد و دانشجويان در سالن غياث الدين جمشيد كاشاني برگزار شد ، گفت: رسانه‌ها در آمريكا در راستاي منافع اسرائيل و سياست‌هاي تل آويو فعاليت مي‌كنند و مردم آمريكا توجهي به رسانه‌هاي اين كشور ندارند.وي با اشاره به اينكه بايد بپذيريم رسانه‌هاي غرب در ايران تأثير گذار و برخي هم در داخل كشور تأثيرپذير از رسانه‌هاي غربي هستند، افزود: رسانه‌هاي آمريكا و غرب براي مردم ايران هدف گذاري دارند و به دنبال تغيير فرهنگ اسلامي در ايران هستند.

مرضيه هاشمي ادامه داد: حدود 40 سال است آمريكايي‌ها با يك سري فعاليت‌هاي تخصصي بر عليه جمهوري اسلامي به دنبال اين هستند تا كشور آمريكا انتخاب نخست مردم ايران براي مسافرت به خارج از كشور باشد.

به گفته وي اگر نخبگان ايراني، كشور آمريكا را براي ادامه فعاليت‌هاي علمي خود انتخاب مي‌كنند براي اين است كه تصورمي كنند در آمريكا بيشتر از ساير كشور‌هاي ديگر پيشرفت خواهند داشت در حاليكه آن‌ها با جذب نخبگان علمي ايران از آن‌ها بر عليه ايران استفاده مي‌كنند.

خبرنگار پرس تي وي ادامه داد: براي نخبگان ايراني در داخل كشور دولت هزينه مي‌كند، اما آن‌ها زماني كه بايد براي كشور خود مفيد باشند با مسافرت به آمريكا تمامي هزينه‌هايي كه براي تربيت و پرورش آن‌ها در داخل كشور شده است را نابود مي‌كنند و پيشرفت‌هاي علمي آنها به نام آمريكا ثبت و ضبط مي‌شود.

وي نقش‌رسانه‌هاي ايران در اطلاع رساني به مردم و تنوير افكار عمومي براي دادن اميد به مردم حائز اهميت خواند و عنوان كرد: رسانه در ايران بايد بتواند تأثيرگذار بر افكار عمومي باشد تا نقش خود را به خوبي انجام دهد.به گفته وي، اگر رسانه‌ها در ايران تأثيرگذار باشند و مردم ايران از رويداد‌ها و اخبار داخلي و منطقه و جهان اطلاعات صحيح و كاملي داشته باشند مي‌توانند تصميم درستي بگيرند.

مرضيه هاشمي آزادي بيان و آزادي رسانه‌ها در آمريكا را تا زماني كه تأثيرمنفي برسياست‌هاي آمريكا نداشته باشد را آزاد خواند و يادآور شد: روزانه شايد تظاهرات زيادي در مخالفت با برخي مسائل داخلي در آمريكا برگزار شود كه مردم آمريكا و پليس آمريكا در مواجه با اين تظاهرات در خيابان‌ها بي تفاوت هستند.

وي ادامه داد: همين تظاهرات اگر در ادامه تبديل تظاهرات هدفمند شود در انتهاي تظاهرات ليدر‌هاي هاي آن‌ها دستگير و زنداني ويا حتي اعدام مي‌شوند كه مي‌توان به جنبش وال استريت اشاره كرد كه تا زماني كه هدفمند نبود پليس ممانعت نكرد، اما همينكه تبديل به تظاهرات و اعتراضات هدفمند 99 درصدي عليه 1 درصدي شد و منافع آن‌ها به خطر افتاد جلوگيري كردند.

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal