پژوهشگر باید از نیازمندی‌های جامعه آگاه باشد

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: پژوهشگر باید بر نیازمندی‌های جامعه خودش اشراف و آگاهی داشته باشد.

پژوهشگر باید از نیازمندی‌های جامعه آگاه باشد

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های منطقه کاشان که در مصلای بقیة‌الله‌الاعظم(عج) این شهر برگزار شد، پس از شنیدن نظر پژوهشگران با گرامیداشت هفته پژوهش و سالگرد شهادت آیت‌الله مفتح اظهار کرد: فعالیت پژوهشی باید آمیخته با اطلاع از نیازهای جامعه باشد.


بیشتر بخوانید:

ضرورت انجام مراحل تحقیقاتی پروژه‌ها در دانشگاه‌


امام جمعه کاشان با بیان اینکه در کار تحقیقاتی باید نیازهای جامعه پاسخ داده شود، ادامه داد: پژوهشگر باید بر نیازمندی‌های جامعه خودش هم مشرف باشد.

وی با تاکید بر اولویت‌بندی فعالیت‌های پژوهشی افزود: پژوهشگر نباید خودش را سرگرم کارهای فرعی کند؛ بلکه با تشخیص نیازهای جدی و ضروری جامعه به کار اصلی بپردازد.

پژوهشگر باید از نیازمندی‌های جامعه آگاه باشد

نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به نبود پایه‌ریزی قوی در عرصه پژوهشی کشور بر لزوم همپوشانی فعالیت‌های پژوهشی تأکید کرد و گفت: فعالیت‌های پژوهشی نباید پراکنده و فردی باشد؛بلکه باید به صورت جمعی و در راستای یک هدف مشترک انجام گیرد.

سلیمانی با تأکید بر ضرورت راه‌اندازی شورای پژوهش در منطقه کاشان اظهار کرد: با راه‌اندازی یک پایگاه قوی پژوهشی به مرکزیت قرارگاه نماز جمعه کاشان با حضور حوزویان و دانشگاهیان خیلی از نیازهای جامعه برطرف می‌شود.

پژوهشگر آرامش فکری می‌خواهد

در ابتدای این مراسم و پیش از سخنان نماینده ولی‌فقیه در کاشان پس از ارائه نظر تعدادی از پژوهشگران برتر حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های کاشان و آران و بیدگل، عبدالرضا مدرس‌زاده عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان اظهار کرد: محقق و پژوهشگر نیازمند آرامش فکری است.

وی به نقش فردوسی در ترویج فرهنگ تشیع اشاره کرد و افزود: امروز بشریت و فرهنگ متعالی و آرمانی مدیون شاهنامه این شاعر نامدار است.

پژوهشگر باید از نیازمندی‌های جامعه آگاه باشد

عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان با انتقاد از کمبود اعتبارات فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی بیان کرد: در حالی که میلیاردها تومان برای ساخت مدرسه، دانشگاه، بیمارستان و مسجد در کاشان هزینه می‌شود، بابت فعالیت‌های پژوهشی هیچ کمکی نمی‌شود.

مدرس‌زاده با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی صندوق پژوهش در منطقه فرهنگی کاشان اظهار کرد: برای حمایت از تولید فعالان پژوهشی و تحقیقاتی و ارتقای پیشینه علمی کاشان، باید صندوق و شورای پژوهش در این شهرستان راه‌اندازی شود.

در حاشیه این همایش آثار علمی و پژوهشی پژوهشگران برتر حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های منطقه کاشان به نمایش گذاشته شد.

پژوهشگر باید از نیازمندی‌های جامعه آگاه باشد

به گزارش آنا در پایان این مراسم با تقدیم لوح و هدایایی از عبدالرضا مدرس‌زاده، محمد ناصحی، مهدی اسماعیلی، وحید امیر، ماشاالله صدیقی، میثم عرب‌زاده، حسین خوشدل، معصومه فیروزی، شایا محمودیان، مهدی عظیمیان، ولیان پور، مهدی مقری، عباسعلی اکبرزاده و لیلا سادات میرصیفی قدردانی شد.

تاریخ:
1400/09/28
تعداد بازدید:
313
Powered by DorsaPortal