دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان 03155540055

۱۴۰۰ جمعه ۲۸ خرداد
logo titlefa title
home
1400/02/20 برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های مهارتی دائمی در پساکرونا
برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های مهارتی دائمی در پساکرونا

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: در بازه پساکرونا برنامه‌هایی برای برگزاری دوره‌ها و برخی از کلاس‌های مهارت‌افزایی و مانند آن در فضای مجازی به‌طور دائم در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های مهارتی دائمی در پساکرونا

حسین خوشدل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره وضعیت آموزش مجازی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی از نخستین واحدهای دانشگاهی در استان اصفهان بوده که کلاس‌های مجازی خود را با شیوع کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری آغاز کرد.

وی افزود: برای راه‌اندازی این سبک آموزشی نخست با یک شرکت خصوصی و سپس با همکاری مرکز استان از یک سیستم آموزش مجازی پیشرفته بهره‌مند شده و اکنون نرم‌افزار مورد استفاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان «ادوبی کانکت» است که از مشهورترین نرم‌افزارهای استفاده شده در سطح جهان در حیطه آموزش مجازی است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان بیان کرد: معضل اصلی در بخش آموزش مجازی کندی سرعت اینترنت و یا قطعی‌های مقطعی شبکه است که امیدواریم از مهر کلاس‌های حضوری برقرار شود. با این وجود برنامه‌ریزی برای احتمال برگزاری مجدد کلاس‌های مجازی برای سال تحصیلی جدید با مرکز استان صورت گرفته است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: از برنامه‌های پیش‌رو استفاده از فضای سایت دانشگاه برای اطلاع‌رسانی بهتر و بیشتر به استادان و دانشجویان برای برگزاری امتحانات آتی است، بار گذاری فیلم‌های آموزشی برای استفاده بهتر از سامانه به‌ویژه در ایام امتحانات و استفاده از طراحی سؤالات به‌صورت چندلایه و تصادفی در برگزاری امتحانات پایان ترم و  افزایش پهنای باند در ایام امتحانات از دیگر برنامه‌های مدنظر است.

خوشدل تأکید کرد: با توجه به اینکه احتمالاً استفاده از فضای مجازی بعد از پایان شرایط کرونا در کشور بیش از پیش استفاده می‌شود، برنامه‌هایی برای برگزاری دوره‌ها و برخی از کلاس‌های مهارت‌افزایی و مانند آن در فضای مجازی به‌طور دائم در دستور کار دانشگاه قرار دارد، به همین منظور احتمال اختصاص سرورهایی برای این امر برای همیشه در حوزه انفورماتیک دانشگاه برنامه‌ریزی می‌شود.

تعداد بازدید: 208
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal