دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان 03155540055

۱۴۰۰ جمعه ۲۸ خرداد
logo titlefa title
home
1400/02/21 شهر بزرگ گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان ایجاد می‌شود
شهر بزرگ گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان ایجاد می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان اظهار کرد: شهر بزرگ گلخانه‌ای در مساحتی بالغ بر 15 هکتار در این دانشگاه ایجاد می‌شود.

شهر بزرگ گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کاشان، دکترمیثم عرب‌زاده در نشست با مسئولان  و کارشناسان جهاد کشاورزی کاشان و سرمایه‌گذار طرح ایجاد شهر بزرگ گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان اظهار کرد: در راستای ترویج افزایش بهره‌وری آب، افزایش سطح تولید در واحد کاشان با روش‌های نوین و اشتغال‌زایی و با توجه به وضعیت آب و هوای کویری منطقه کاشان و کم‌آبی، کشت گلخانه‌ای الگوی مطلوبی است که این  دانشگاه به‌صورت علمی به این موضوع ورود می‌کند.

وی با بیان اینکه گلخانه‌ای بزرگ در مساحتی بالغ بر 15 هکتار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان ایجاد می‌شود، افزود: با توجه به اقلیم کویر و کم‌آبی در سال‌های گذشته در ایجاد و گسترش فضای سبز و حتی کاشت گیاهان و درختان مفید غفلت شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با تأکید بر موقعیت ارزشمند نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی و حمایت‌های خاص وی گفت: این دانشگاه بر اساس رسالت خود پا به میدان گذاشته است و امیدواریم به لطف الهی و همکاری مسئولان مربوط اتفاقی خوب را با راه‌اندازی این گلخانه عظیم موجب شویم.

پیش‌نویس تغییر الگوی کشت آماده است

شهر بزرگ گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان ایجاد می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان نیز در این جلسه اظهار کرد: تغییر الگوی کشت از جمله ملزومات موضوع‌ بهره‌وری آب به‌ویژه در دشت کاشان به‌شمار می‌رود و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای مطالعه و تهیه برنامه الگوی کشت با بهره‌مندی از سازمان تحقیقات کشاورزی این استان انجام داده است.

مهندس رضا مظلومی بیان کرد: پیش‌نویس تغییر الگوی کشت آماده شده و قرار است در هیئت‌ دولت به تصویب برسد که در شهرستان کاشان با مشورت فرمانداری در حال بازنگری و اصلاح است؛ اما مقرر شده قانونی مصوب شود که برای رعایت الگو ضمانت‌هایی وجود داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشان اضافه کرد: هدف این مدیریت انتقال کشت از فضای باز به فضای گلخانه‌ای است به همین منظور مناطق و کانون‌های استقرار شرکت‌های گلخانه‌ای شناسایی شدند تا با همراهی دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند برق، گاز و منابع آب برنامه عملیاتی شود.

وی با قدردانی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برای ورود به عرصه کشت گلخانه‌ای مطرح کرد: کاشان با 27 هکتار، بالاترین سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای را میان شهرستان‌های کویری استان اصفهان به خود اختصاص داده و بر اساس افقی که برای دو سال آینده ترسیم شده است، این رقم باید به سطح 500 هکتار افزایش یابد، اکنون اقدام ارزشمند دانشگاه برای افزایش این فضا ستودنی است و حمایت کامل خویش را از این طرح انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/4117/4062/
ایجاد شهر بزرگ گلخانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان
ایجاد شهر بزرگ گلخانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان
ایجاد شهر بزرگ گلخانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان
ایجاد شهر بزرگ گلخانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان
تعداد بازدید: 216
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal